(Mk) Известување

Sorry, this entry is only available in Macedonian and Al. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

ЈУ Центар за образование на возрасните-Скопје (ЦОВ) како општествено одговорна институција грижејќи се за своите вработени, корисниците и граѓаните постапува по дадените препораки во согласност со мерките и активности за превенција од ширењето на корона вирусот од страна на Владата на Република Северна Македонија.
Во услови на засилени мерки за превенција Ве известуваме дека ЦОВ воведува нов времен режим на работа со странки. Ве молиме сите што имаат потреба за контакт со Цов или имаат барања/прашања да ги користат нашите електронски сервиси – веб страната http://www.cov.gov.mk, или на contact@cov.gov.mк
Препорачуваме целата комуникација да се води со вработените преку маил, или директен телефонски разговор со службеникот кој ви е потребен.

Tuesday March 17th, 2020
Copyright © 2016 Adult Education Centre. This project has been funded with support from European Commission. This web site reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
top
© 2018 Developed by Unet
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support